آگهی مزایده های امروز درسراسرکشور

آگهی مزایده احکام قضایی درسراسرکشور 

 

 

 

 

 

 

 

شرکت مناقصه یاردرنظردارد اطلاعاتی درباره مزایده دراختیار شما مردمان عزیز قراربدهد تا شما بتوانید درمزایده شرکت کنید و برنده شویدتا از سود خوبی بهره مند بشوید.    باماهمراه باشید.

 

 

 

حتما بارها و بارها، گوشتان با واژه مزایده آشنا شده است و نسبتا از مفهوم کلی مزایده اطلاعاتی در اختیار دارید. ولی تیم پژوهشی شرکت مناقصه یار بنا بر کاربرد

موضوع مزایده اقدام به تهیه و گردآوری نوشتاری خلاصه و مفید در خصوص مبحث مزایده نموده است.

در این نوشتار تیم پژوهشی شرکت مناقصه یار ضمن معرفی مفهوم مزایده ، به ساز و کار حقوقی اجرای آن و همچنین نمونه‌های از کاربرد عملی مزایده پرداخته است.

 

 

 

مزایده:

از نظر لغوی واژه  مزایده بدین صورت در فرهنگ لغت معین معنا شده است:

در معرض فروش گذاشتن چیزی به نحوی که هر خریداری که قیمت بیشتر پیشنهاد کرد، به وی فروخته شود.

 

 

 

از منظر حقوقی؛ به نوعی ازمعامله و فروش اموال منقول و غیر منقول شخصیت حقوقی یا حقیقی اطلاق می‌شود که با ساز و کاری حقوقی و شرایطی مطابق قانون به مرحله اجرا می‌رسد.

با عنایت به این تعریف به خوبی مبین ساخته می‌شود که؛ تشریفات قانونی و رعایت ساز و کار حقوقی در خصوص اجرای مزایده دارای اهمیت ویژه‌ای می‌باشد و اساسا؛ مزایده‌‌ای که ساختار قانونی را رعایت نکرده باشد، دارای ارزش حقوقی و وجاهت قانونی نمی‌باشد.

بها و قیمت پایه مزایده به واسطه کارشناسی نماینده رسمی دادگستری تعیین شده و خریداران با رعایت تشریفات قانونی، اقدام به ارائه قیمت پیشنهادی خود برای اموال مورد نظر می نمایند و فروشنده( شخص حقیقی یا حقوقی) با بررسی قیمت‌های پیشنهادی، اقدام به انتخاب بالاترین قیمت پیشنهاد شده به عنوان خریدار می‌‌‌نماید.

در واقع با ساز و کار مزایده؛ اموالی که دارای تقاضای خرید زیادی بوده و به جهات مختلف، زمینه ساز منفعت مادی می‌شود؛ در بستری عادلانه و با نظارت قانون و ارگان‌های ذی ربط به فروش می‌رسد.

با این اوصاف؛ متوجه شدیم که در مزایده بالاترین قیمت پیشنهادی به عنوان برنده مزایده انتخاب شده و اموال مربوطه با سپری شدن روند حقوقی و مالی در اختیار خریدار قرار می‌گیرد.

لازم به ذکر است که؛ مزایده در نقطه مقابل مناقصه قرار دارد. ما می‌دانیم که در روند مناقصه بر خلاف مزایده، پیشنهاد مالی کمتر مورد قبول واقع می‌گیرد و اصولا؛ مناقصه در خصوص اعطای پروژه‌های دولتی و غیر‌دولتی کاربرد دارد.

 

 

 

 

ساز و کار اجرایی مزایده :

بیان نمودیم که اجرا و برگزاری مزایده نیازمند یک سری تشریفات و ساز و کار حقوقی شفاف و قانون مند می‌باشد. روند اجرای مزایده به این ترتیب می‌باشد که در مرحله نخست؛ سازمان دولتی یا شرکت خصوصی، اقدام به فراخوان عمومی جهت شرکت در مزایده می‌نماید. این کار با چسباندن آگهی مزایده در معابر، ادارات دولتی، روزنامه‌های کثیرالانتشار و به طور کلی در انظار عمومی صورت می‌پذیرد.

در برخی از موارد؛ به دلیل دعاوی مالی بین شخصیت‌های حقوقی و حقیقی، دادگاه رای به محکومیت یکی از طرفین می‌دهد. در این مواقع و زمانی که طرف محکوم شده( محکوم علیه) نتواند میزان مالی که محکوم شده است را بپردازد، دادگاه حکم به توقیف و فروش مال محکوم علیه در چارچوب مزایده می‌دهد. در این صورت ارگان برگزار کننده نسبت به دعوت رسمی محکوم علیه و محکوم له(برنده دعوی) اقدام می‌نماید و هر دو طرف می‌توانند همچون سایرین در مزایده شرکت نمایند.

در مواردی که در اولین مرحله، اموال مربوطه به فروش نرسیده و پیشنهاد مالی به دست برگزار کننده مزایده نرسد؛ به مرحله دوم محول می‌گردد.

 

 

 

 

قوانین پیرامون:

 

قانونگذار به مواد قانونی قانون اجرای احکام مدنی جمهوری اسلامی ایران اکتفا کرده و قوانینی را وضع کرده است.

برخی از مواد مهم قانون اجرای احکام مدنی به شرح ذیل می باشند:

 

 

 

 

 

موارد کاربرد مزایده :

 

مزایده راهکار قانونی برای فروش اموال منقول و غیر منقول شخصیت های حقیقی و حقوقی می‌باشد که در شرایط مختلف کابرد دارد.

 

 

 

 

برخی از کاربردهای مزایده عبارتند از:

 

 

 

 

 

شرکت مناقصه یار از بابت اینکه مارا تا آخر همراهی کردید تشکر میکند.

 

 

 

 

 

جهت نمایش آگهی های بیشتر روی آگهی مزایده کلیک کنید.

 

 

 

, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,